۱۳۹۱ آبان ۲۳, سه‌شنبه

بريتانيا گروهی را برای ترور بشار اسد آموزش می دهدبرخی رسانه های بریتانیا روز دوشنبه 12-11-2012 گزارش دادند که نیروهای ویژه این کشور در حال آموزش گروهی از مخالفان سوری جهت ترور بشار اسد و همراهان وی هستند.

بر اساس گزارش روزنامه بریتانیایی "دیلی تلگراف" بریتانیا ظرف چند ماه آینده ممکن است در سوریه دخالت نظامی کند.

این روزنامه به نقل از" ژنرال دیوید ریچاردز" رئیس ستاد ارتش بریتانیا آورده است که به دلیل بدتر شدن اوضاع انسانی و امنیتی در سوریه، احتمالا قدرت های بزرگ مجبور شوند مسئله دخالت نظامی در این کشور را مورد بررسی قرار دهند.

به گفته این مقام نظامی بریتانیا دخالت نظامی قدرت های بزرگ در سوریه "محدود" خواهد . وی افزود، چنین اقدامی احتمالا در زمستان به وقوع خواهد پیوست.

این نخستین باری است که یک مقام نظامی غربی به طور آشکار از احتمال دخالت نظامی قدرت های بزرگ در سوریه سخن به میان می آورد.

این تغییر در مواضع بریتانیا که پیشتر با طرح دخالت نظامی در سوریه مخالفت می کرد، کشورهای هم پیمان لندن بویژه آمریکا را غافلگیر کرده است.

ریچاردز که با یک برنامه تلویزیونی گفت و گو می کرد اظهار داشت :" بریتانیا احتمالا در زمستان آینده همزمان با کاهش دمای هوای منطقه، در سوریه دخالت نظامی خواهد کرد تا به گفته وی جان نیروهای بریتانیایی در معرض خطر قرار نگیرد."

وی افزود :" اولویت کنونی بریتانیا اطمینان از عدم گسترش بحران سوریه به دیگر کشورهای مجاور مانند لبنان ، اردن و ترکیه است."

رئیس ستاد ارتش بریتانیا گفت :" ما کاملا آماده هستیم و طرح هایی برای برخورد با هر حادثه ای را در دست بررسی داریم ."

از سوی دیگر روزنامه "دیلی ستار ساندی" بریتانیا به نقل از منابع دولتی گزارش داد که نیروهای ویژه این کشور در حال آموزش گروهی از مخالفان سوری برای ترور بشار اسد و همراهان وی هستند.

این روزنامه در گزارش خود آورده است که دیوید کامرون و باراک اوباما طرحی برای ممنوعیت پرواز جنگنده های سوریه بر فراز این کشور آماده کرده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر