۱۳۹۲ دی ۱۹, پنجشنبه

امروز 6 زندانی در ارومیه و سلماس اعدام شدنداعدام زندانیان به جرم‌های مختلف در زندان اورمیه همچنان ادامه دارد. صبح امروز 4 زندانی در زندان مرکزی ارومیه و 2 زندانی دیگر در زندان سلماس اعدام شده‌اند.
 سحرگاه امروز 4 زندانی در ارومیه و 2 زندانی در سلماس از توابع ارومیه اعدام شده‌اند. فرات در خصوص هویت اعدامی‌های این دو زندان اعلام کرد: "سحرگاه امروز پنج‌شنبه 19 دی‌ماه، 3 زندانی دیگر کُرد به جرم قتل اعدام شدند. «مختار خلیلی» اهل میاندوآب پس از تحمل 7 سال زندان، «علی‌رضا یعقوبی» پس از تحمل 8 سال زندان، «احمد شفیق‌خانی» معروف به «هژار» اهل بوکان پس از تحمل 4 سال زندان که در حین بازداشت تنها 19 سال سن داشته است و یک زندانی دیگر به نام «امیر حاج‌علی‌لو» که غیرکُرد و اشاره نشده اهل کدام شهر و به چه جرمی محکوم به اعدام شده است، در زندان مرکزی ارومیه به دار آویخته شدند. «حسن حسینی» که 8 سال در حبس به سر برده و «جلبانی» که به نام کوچک وی اشاره نشده و 7 سال در حبس بوده، دو زندانی هستند که در زندان سلماس به دار آویخته شده‌اند."
بسیاری از فعالان حقوق بشری بیان می‌دارند که اعدام زندانیان غیرسیاسی کُرد نیز جنبه سیاسی یافته و هدف از آن هم ارعاب مردم کُرد است."

زندان مرکزی اورمیه یکی از زندان‌هایی است که بیشترین میزان اعدام در آن صورت گرفته است. پس از بر سر کار آمدن دولت حسن روحانی و انتصاب رییس جدید دادگستری، میزان اعدام‌ها در این زندان افزایش چشمگیری یافته و تقریبا هر هفته چندین زندانی در این زندان اعدام می‌شوند.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر