۱۳۹۲ بهمن ۱۰, پنجشنبه

بی‌خبری از وضعیت فعال مدنی کُرد پس از 6 روز بازداشت


6 روز از بازداشت دانا لنج‌آبادی فعال دانشجویی و مدنی کُرد گذشت، از سرنوشت او هیچ اطلاعی در دست نیست.
بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، دانا لنج‌آبادی فعال دانشجویی و مدنی کُرد اهل مریوان 6 روز پیش از سوی نیروهای امنیتی اداره‌ی اطلاعات شهرستان مریوان بازداشت شد. اداره اطلاعات این شهر اجازه ملاقات خانواده با فرزندشان را نداده‌اند و همچنان از سرنوشت وی خبری در دست نیست.
روز 5 بهمن‌ماه 1392 دانا لنج‌آبادی فعال مدنی و حقوق بشری و عضو شورای عالی دانشجویان پیام نور مریوان، توسط نیروهای امنیتی اطلاعات سپاه پاسداران این شهر در مغازه محل کارش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
خانواده این دانشجو و فعال مدنی کُرد پس از مراجعه به اداره اطلاعات مریوان با سرباز زدن مسوولان از وضعیت فرزندشان روبرو شدند. ماموران امنیتی این اداره گفته‌اند: "هم‌اکنون جویای وضعیت فرزندتان نشوید." تاکنون به اتهام دانا لنج‌آبادی اشاره‌ای نشده است.
گفتنی است دانا لنج‌آبادی در بیشتر نهادهای مدنی و محیط زیستی این شهر همچون «انجمن سبز چیای مریوان» فعالیت داشته است.
دانا لنج‌آبادی سومین باری است که از سوی نیروهای امنتی اداره اطلاعات بازداشت می‌شود. وی در آبان‌ماه سال جاری به همراه وریا تاسه دیگر دانشجوی دانشگاه پیام نور مریوان، به اتهام شرکت در تظاهرات مردم مریوان علیه اعدام زندانیان سیاسی کُرد از سوی نهادهای امنیتی این شهر دستگیر و همچنین به دانشگاه پیام نور سنندج تبعید شده بود. وی چند بار نیز از طریق تماس تلفنی و به‌صورت مستقیم تحت فشار قرار گرفته بود.

دانا لنج‌آبادی چندروز پیش همراه با 5 فعال مدنی دیگر شهر مریوان بازداشت شد. همه این فعالان مریوانی به جز لنج‌آبادی پس از چند ساعت بازجویی، آزاد شدند. سرنوشت این فعال دانشجویی و مدنی همچنان نامعلوم است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر