۱۳۹۲ بهمن ۵, شنبه

ایجاد 7 قرارگاه هسته ای در کشور از جمله در تهران


مدیرکل پدافند غیرعامل استان تهران از ایجاد هفت قرارگاه هستهای در سطح کشور خبر داد و گفت: تهران نیز از استانهای دارای قرارگاه هستهای است.

عزیزالله خسروجردی  اظهار داشت: مقام عظم رهبری میفرمایند که «حتما تهدیدات را جدی بگیرید، حتی اگر دشمن برنامهای نداشته باشد» و پدافند غیرعامل امروز باید به این امر توجه کند.

وی پیرو فرمایشات رهبری تصریح کرد: زمانی که تهدیدات رصد میشود، بیشترین امری که ما را مورد تهدید قرار داده، تهدیدات سایبری بوده و این مورد به وفور در حال تهدید کشورمان است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان تهران اظهار داشت: راهاندازی قرارگاه سایبری در کشورمان در حال انجام است و در استانها هم دستور کار دارند و با اهدافی که استانداری تهران ابلاغ خواهد کرد، فعالیت خود را انجام میدهند.

خسروجردی ادامه داد: راهاندازی قرارگاه سایبری در استان تهران را در دستور کار قرار دادیم و در دستهبندیها، تهدیدات زیستی بعد از تهدیدات سایبری است و به همین منظور، قرارگاه زیستی هم در استان تهران راهاندازی شد.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیتهای مناسب در مجموعههای مختلف بیش از 14 تا 15 دستگاه استانی عضو قرارگاه هستند و تمام واردات و صادرات به هر نوعی که باشد را رصد میکنند؛ اقداماتی خوبی در راستای مقابله با ترفندهای دشمن در حال انجام است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان تهران اظهار امیدواری کرد: سازمان پدافند غیرعامل کشور در حال بومیسازی شدن است و قرارگاههای آن به تدریج راهاندازی خواهند شد؛ این قرارگاه در استان تهران با حکم استاندار تهران و ستاد کل نیروهای مسلح اخیرا راهاندازی شده است.

خسروجردی از وجود هفت قرارگاه هستهای در سطح کشور خبر داد و تهران را از استانهای دارای قرارگاه هستهای معرفی کرد.

وی افزود: اداره پدافند غیرعامل در سطح کشور تشکیل شده و علیرغم اینکه حدود 15 ماه است که اداره کل پدافند غیرعامل استانداری تهران ایجاد شده، توانسته به عنوان تنها پایلوت در سطح کشور، 12 کارگروه تشکیل دهد که هر کدام از این کارگروهها، 18 نفر در استان تهران عضو دارند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان تهران گفت: این 12 کارگروه در استان تهران جمعیتشان بالغ بر 220 نفر میشود.

خسروجردی ادامه داد: تمام پروژههایی را که در استان تهران داشته باشیم، در جلسات استانی مصوب میشود و شهرستان فیروزکوه نیز دارای 12 پروژه در این خصوص است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر