۱۳۹۲ بهمن ۱۰, پنجشنبه

نامه لقمان و زانیار مرادی دو زندانی محکوم به اعدام خطاب به امام جمعه مریوان


«ما دو نفر هیچ‌وقت و در هیچ شرایطی حاضر نیستیم که برای اشتباهی که مرتکب نشده‌ایم درخواست بخشش کنیم و باید تا به امروز هم این مساله برای شخص شما کاملا روشن شده باشد که ما به گفته وزارت اطلاعات، قربانی یک بازی سیاسی شده‌ایم.»
زانیار و لقمان مرادی دو زندانی محکوم به اعدام در زندان رجایی شهر کرج، به ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان شاکی پرونده نامه‌ای نوشتند.
زانیار و لقمان در این نامه تاکید کرده‌اند که به وسیله "شاکی ساختگی" علیه آنها پرونده‌سازی شده و اتهام منسوب به آنها صحت ندارد.
نسخه‌ای از این نامه در اختیار کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی قرار گرفته است که می‌خوانید:


چندی پیش بود که با خبر شدیم که چند تن از خیرخواهان ملتمان برای اتمام پرونده ما، این سناریو و یا بهتر است بگویم گروگان‌گیری، نزد شاکی ساختگی علیه ما، آقای ملا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان رفته بودند. ولی با کمال تأسف با رفتار مناسبی روبرو نشدند. ایشان برخلاف نطق‌هایی که در خطبه‌های نماز جمعه به عنوان پیشوای مردم مریوان می‌کند، عمل کردند.
بعد از گذشت ۵ سال از دستگیری ما و تمام اتفاقاتی که گذشت، از جمله اعتراف فرمانده سپاه مریوان هیوا تاب در رابطه با دخالت مستقیم خود در این پرونده که البته شخص ملا شیرزادی این را بهتر از هر کس دیگری می‌دانست و می‌داند و همچنین پیدا شدن افرادی که نزد آقای شیرزادی رفته بودند و حقایقی را نسبت به کشته شدن فرزندشان بیان کردند، ما دو نفر فکر می‌کردیم که ایشان طبق قوانین دینی خودشان عمل می‌کنند و چشمان خسته مادرانمان را امیدوار‌تر خواهند کرد. اما آقای شیرزادی بهانه کرده بودند که ما از ایشان طلب بخشش نکرده‌ایم و گفته بودند که من رضایت نخواهم داد و همچنان نسبت به اعدام ایشان پیگیر می‌مانم.
جناب شیرزادی ما دونفر بار‌ها اعلام کرده‌ایم که در این پرونده‌سازی‌هایی که صورت گرفته است دست نداشته‌ایم و اگر روزی مرتکب اشتباهی می‌شدیم هیچ مانعی برای درخواست بخشش از شما و یا هیچ شخص دیگری از جانب ما نخواهد بود.
اما ما دو نفر هیچ‌وقت و در هیچ شرایطی حاضر نیستیم که برای اشتباهی که مرتکب نشده‌ایم درخواست بخشش کنیم و باید تا به امروز هم این مساله برای شخص شما کاملا روشن شده باشد که ما به گفته وزارت اطلاعات قربانی یک بازی سیاسی شده‌ایم. آیا در این چند سال با وجود رنج و آزاری که ما به دلیل حمایت شما از این سناریو کشیده‌ایم کوچک‌ترین بی‌احترامی به خود و به خانواده‌ی شما شده است؟
با وجود شواهد فوق که همگی دال بر بی‌گناهی ما می‌باشد چرا در راستای رفع اتهام از ما دو نفر، اقدامات لازم را انجام نمی‌دهید تا بتوانید به جایگاه حقیقی خود که همانا الگوی اخلاقی و رفتاری برای مردم مریوان بودن است دست یابید؟

زانیار مرادی - لقمان مرادی
سه‌شنبه 29 ژانويه 2014 - 8 بهمن‌ماه 1392
زندان رجایی شهر کرج- سالن ۱۲

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر