۱۳۹۲ دی ۲۴, سه‌شنبه

خطر مرگ اعتصاب‌کنندگان غذا در قزلحصار را تهدید می‌کند


با گذشت 71 روز از اعتصاب غذای چهار زندانی عقیدتی اهل سنت در زندان قزلحصار، پزشک این زندان اعلام کرده که خطر مرگ جان آنها را تهدید می‌کند.
 دکتر "رجبی" پزشک زندان، وضعیت این چهار زندانی اهل سنت را بسیار وخیم‌تر از پیش گزارش و اعلام کرده که خطر مرگ جان آنها را تهدید می‌کند. وی همچنین افزود "آنها سوزش ادرار هم دارند."
همچنین یک منبع مطلع گفت: «حال زندانیان اعتصاب‌کننده بسیار وخیم است. به گونه‌اى که معده آن‌ها به هم چسبیده است و اگر گاهى آب هم بنوشند سریعا آب را استفراغ می‌کنند.»
مسوولین زندان قزلحصار، اعتصاب‌کنندگان غذا را مورد تهدید و فشار قرار داده‌اند تا به اعتصاب غذای 71 روزه خود پایان دهند. از طرفی دیگر دو روز پیش در زندان جسله‌ای به منظور پایان دادن به اعتصاب غذای این زندانیان عقیدتی اهل سنت، با حضور مسوولان زندان و نماینده وزارت اطلاعات تشکیل شده است و احتمال اینکه این چهار زندانی به سلول انفرادی منتقل شوند وجود دارد.
این چهار زندانی عقیدتی اهل سنت از تاریخ
۱۳ آبان‌ماه سال جاری در اعتراض به حکم اعدام خود دست به اعتصاب غذا زدند و خواهان بررسی مجدد حکم اعدامشان در یک دادگاه علنی و عادل شده‌اند. یکی دیگر از خواسته‌های ایشان رعایت اصل تفکیک جرایم در مورد آنها بوده است.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر