۱۳۹۲ بهمن ۲, چهارشنبه

بلاتکلیفی امیرحسین صیرفی هکر ایرانی در زندان اوینامیرحسین صیرفی هکر ایرانی و مدیر گروه (امپرور (Emperor) از 27 آبان‌ماه بازداشت شده و در زندان اوین بلاتکلیف است.

 امیرحسین صیرفی از هکرهای ایرانی و مدیر گروه امپرور، از صبح روز 27 آبان‌ماه 92 که نیروهای امنیتی او را در خانه خودش به اتهام جاسوسی دستگیر کرده‌اند، در زندان اوین بازداشت و در بلاتکلیفی به سر می‌برد.
منبع مطلع نزدیک به خانواده این هکر ایرانی به کمپین گفت: «امیرحسین صیرفی 30 ساله در کارنامه خود سابقه نفوذ به سایت‌هایی چون
MSN، Yahoo و… را دارد و در مقاطعی نیز با ارتش سایبری و اطلاعات ایران به صورت غیر مستقیم، در زمینه امنیت فناوری اطلاعات (IT Security) همکاری داشته است.»
طبق گزارش‌های رسیده نیروهای امنیتی پس از بازداشت این هکر ایرانی، وی را به مدت یک ماه و چند روز در بند 209 زندان اوین بازداشت می‌کنند. او سپس به بند 350 اوین منتقل شده و در طول بازجویی‌هایش علت دستگیری وی نیز تغییر می‌یابد.
منبع نزدیک به خانواده صیرفی عنوان می‌کند که یک بار به خانواده وی گفته‌اند که دستگیری امیرحسین به دلیل بهبودی روابط میان ایران و آمریکا صورت گرفته است.
گفته می‌شود که درباره وضعیت این هکر ایرانی، هیچ اطلاعاتی به خانواده وی داده نشده و در مقابل درخواست خانواده این زندانی برای گرفتن وکیل جهت پیگیری وضعیت پرونده فرزندشان، فقط شماره زندانی وی را در اختیار آنها گذاشته‌اند.
خانواده این هکر ایرانی نسبت به بازداشت و بلاتکلیفی فرزندشان معترض بوده و خواستار ارایه مدارک، مستندات و دلیل قانونی و منطقی بازداشت وی هستند.
تا به حال مشخص نیست صیرفی توسط نیروهای امنیتی کدام یک از نهادهای اطلاعاتی (سپاه یا اطلاعات) دستگیر شده است.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر